Jdi na obsah Jdi na menu
 


Německý ovčák pokousal děti. Zachránil je důchodce

6. 5. 2008

Pes napadl dětí v Kalvodově ulici v pondělí kolem půl třetí odpoledne. Německý ovčák na děti zaútočil, když se se svou matkou vracely domů. K napadení došlo v místě, kde majitel zvířete bydlel.

"Luštil jsem křížovku, když jsem zaslechl děsivý křik. Kouknul jsem z okna a vidím psa, jak trhá děti ležící na zemi," popsal Závěšický.

První ránu pes vůbec nevnímal
Důchodce rychle zareagoval. "Vyběhl jsem z domu jen v domácím a v papučích, popadl klacek a šel jsem na psa," řekl.

První ránu po hřbetě rozzuřený ovčák podle něj vůbec nevnímal. "Přetáhl jsem jej ještě aspoň čtyřikrát nebo pětkrát, než děti nechal být a utekl. Když jsem se napřahoval, tak jsem měl jenom strach, abych ty děti neuhodil," vypráví Závěšický.

Matka dětí Jana Švajková se podle Závěšického snažila psa od dětí odtrhnout. "Když jsem přiběhl, tahala ho za srst, jenže ten pes pořád útočil na děti. Jí vůbec nic neudělal," uvedl Závěšický. Švajková se k hrůzné události nechce vyjadřovat.

Pes pobíhal volně po pozemku, který byl oplocený. Ze zahrady na ulici se dostal ve chvíli, kdy tchýně jeho majitele vynášela do popelnice koš s odpadky a otevřela bránu.

Útočící pes patří Závěšického soudsedovi Petru Laclovi. Majitel je jeho brutálním útokem a zraněním malých dětí zdrcen. "Nechápu, proč to udělal. Má dva roky a nebyl s ním sebemenší problém. Děti má hrozně rád," řekl chvějícím se hlasem Lacl.

 

Nechám ho utratit, tvrdí majitel

Žádnou omluvu pro sebe majitel psa nemá. "Pes má být řádně zabezpečený nebo pod kontrolou svého majitele. Že utekl, je i moje chyba," přiznal.

Lacl je rozhodnut, že psa nechá utratit. "Zaútočil na děti. I když ho mám strašně rád, nemohu to tak nechat," uvedl Lacl.

Policie podezírá majitele psa z neúmyslného trestného činu ublížení na zdraví. Za to hrozí až rok vězení.

Děvčeti pes způsobil mnohočetná tržná zranění zvláště v dolní části těla, zhmoždění a oděrky kolem pravého ramene a zlomeninu pravé pažní kosti, uvedla jesenická policejní mluvčí Natálie Pastuchová.

Chlapec má také zhmožděniny, oděrky a tržné ranky po různých částech těla. Děvče se bude léčit čtyři až pět týdnů, hoch asi čtrnáct dní.

Lékaři potvrdili, že děti nejsou v ohrožení života. "Děti si už hrají a jsou veselé," řekla primářka dětského oddělení jesenické nemocnice Eva Ilíková.